Podnośniki gąsienicowe

19 produktów

FILTRY

Podnośniki gąsienicowe to nowoczesne maszyny wykorzystywane w wielu branżach. Ich charakterystyczną cechą jest długie hydrauliczne ramię, na którego szczycie znajduje się kosz.

Podnośniki gąsienicowe, dzięki swojej budowie dobrze sprawdzają się do pracy w trudnych warunkach, nawet w wąskich pomieszczeniach. Pozwalają na bezpieczne wykonywanie pracy w wielu branżach na dużych wysokościach. Dzięki temu, że podnośniki gąsienicowe mają długi wysięg, mogą dotrzeć do nawet bardzo trudno dostępnych miejsc, gdzie inne typy podnośników nie są w stanie się zmieścić. Do obsługi podnośnika gąsienicowego wykorzystuje się specjalny joystick.

TD120T | 12.2m
TD120T | 12.2m
TD150T | 14.7m
TD150T | 14.7m
Easylift R130
Easylift R130
Easylift RA15
Easylift RA15
Easylift R160
Easylift R160
Easylift R180
Easylift R180
Easylift R190
Easylift R190
Easylift R210
Easylift R210
Easylift RA26
Easylift RA26
Easylift RA31
Easylift RA31
Easylift R260
Easylift R260
Easylift R260WBA
Easylift R260WBA
Easylift R300
Easylift R300
Easylift R300WBA
Easylift R300WBA
Easylift R360
Easylift R360
Easylift R360WBA
Easylift R360WBA
Easylift R420
Easylift R420
Easylift R420WHY
Easylift R420WHY
KOPIA TD120T | 12.2m
KOPIA TD120T | 12.2m
Podnośniki gąsienicowe - możliwości

Podnośnik gąsienicowy – praktyczne możliwości użytkowania

Zwyżka gąsienicowa jest wykorzystywana przez przedstawicieli wielu różnych firm ze względu na swoje praktyczne możliwości.

Podnośnik gąsienicowy sprawdzi się do prac konserwatorskich i czyszczących m.in. w galeriach handlowych czy kościołach. Z powodzeniem można skorzystać ze zwyżki gąsienicowej do montażu banerów reklamowych na dużej wysokości, mycia okien, dachów, malowania elewacji, do wykonywania konstrukcji stalowych, a także do prac w sadownictwie.


Podnośniki gąsienicowe - bezpieczeństwo

Zwyżka gąsienicowa – bezpieczeństwo na wysokości

Dzięki swojej budowie podnośniki gąsienicowe zapewniają minimalizację ryzyka wypadku. Doskonale sprawdzą się na terenach podmokłych, błotnych, piaszczystych.

Co ważne, podnośnik gąsienicowy zazwyczaj jest znacznie lżejszy niż inne typy podnośników. Dodatkowym udogodnieniem jest specjalne wspomaganie. Podnośnik gąsienicowy dobrze radzi sobie na trudnym terenie. Przykładowo specjalne ogumienie chroni podłoże przed zniszczeniami czy zabrudzeniami. Podnośniki gąsienicowe sprawnie poruszają się przy tym w miejsach, gdzie nie dotrze chociażby zwykły podnośnik koszowy lub nożycowy na samochodzie czy samojezdny. Dodatkowy atut stanowi fakt, że podnośniki tego typu zapewniają dużą stabilność i równowagę.


Wynajem podnośników

Wynajem podnośników gąsienicowych

Każdy z inwestorów, który potrzebuje do pracy zwyżki gąsienicowej, zastanawia się, czy lepszą opcją będzie zakup czy wynajem podnośnika.

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak często podnośnik będzie używany. Jeśli potrzebujemy podnośnika sporadycznie, to znacznie korzystniejszą opcja z pewnością będzie wynajem podnośników gąsienicowych ze względu na niższe koszty. Jeśli natomiast specyfika pracy wymaga częstego, czasem wielogodzinnego wykorzystania podnośnika gąsienicowego, to jego zakup z pewnością się zwróci.

FAQ

Podnośnik koszowy gąsienicowy nazywany potocznie „pająkiem” jest wyposażony w długie ramię hydrauliczne z koszem na szczycie. Dzięki temu operator dotrze do trudnego miejsca w ograniczonej przestrzeni. W koszu mogą często pracować nawet dwie osoby, dlatego wykorzystuje się je do malowania, do napraw elewacji czy w halach magazynowych. Podnośniki nożycowe składają się z jednej lub pary nożyc i są odpowiednie do remontowania wysokich budynków. Gwarantują dużą stabilność. Podnośnik na przyczepie jest lekki, dodatkowo można go bez trudu transportować z miejsca na miejsce. Świetnie sprawdzi się przy pracach związanych z przycinaniem gałęzi i renowacji fasad. Podnośniki samojezdne są uniwersalne i posiadają własny napęd, dlatego można poruszać się bez dodatkowego sprzętu.

Podnośnik gąsienicowy może pracować nawet na grząskim, trudnym podłożu gdyż posiada podpory stabilizujące, zapewniające wypoziomowanie nawet na stromym terenie. Wśród zalet maszyn należy wymienić niską masę pojazdu, poruszanie się nawet w wąskich korytarzach, możliwość wyboru zasilania (do wnętrz elektryczne, a na zewnątrz spalinowe), a także duży zasięg pracy. Ramię hydrauliczne może sięgnąć nawet na wys. 30 m i 15 m w bok.

Maszyny sprawdzą się we wszystkich przestrzeniach z wysokimi sufitami, m.in. w centrach handlowych, na stadionach, w muzeach, operach, kościołach. Są niezastąpione podczas prac energetycznych i elektrycznych, a nawet na planach filmowych i fotograficznych. Podnośnik na gąsienicach wykorzystuje się przy montażu reklam i bilbordów, do mycia okien, malowania elewacji i podczas konserwacji zabytków.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, należy zdać egzamin przed komisją kwalifikacyjną UDZ dostępny dla osób pełnoletnich, uzyskując uprawnienia na podesty ruchome przejezdne (podłoże gąsienicowe), które jest ważne terminowo przez 5 lat.

Wysokość robocza

- m
Rodzaj podpór