Podnośniki nożycowe

10 produktów

FILTRY

Podnośnik nożycowy samojezdny – najważniejsze cechy

Podnośniki nożycowe to bardzo specyficzna grupa urządzeń. Jak sama nazwa wskazuje, służą do podnoszenia na określoną wysokość ludzi, a także materiałów budowlanych, przedmiotów oraz innych urządzeń.Bardzo często podnośniki nożycowe są wykorzystywane chociażby w serwisach samochodowych, gdy w trakcie prac trzeba podnieść pojazd, by umożliwić wygodną pracę na podzespołach, do których można się dostać dopiero z poziomu podwozia. Najważniejszymi elementami konstrukcyjnymi podnośników nożycowych samojezdnych są krzyżujące się ramiona oraz platforma, która jest wyposażona w barierki ochronne. Dzięki nim pracownicy są chronieni przed upadkiem. Podnośnik nożycowy pracuje na zasadzie powolnego podnoszenia i opuszczania podestu.

SkyJack SJIII 3215
SkyJack SJIII 3215
SkyJack SJIII 3219
SkyJack SJIII 3219
SkyJack SJIII 3220
SkyJack SJIII 3220
SkyJack SJIII 3226
SkyJack SJIII 3226
SkyJack SJIII 4740
SkyJack SJIII 4740
SkyJack SJ6826 RT
SkyJack SJ6826 RT
SkyJack SJ6832 RT
SkyJack SJ6832 RT
SkyJack SJ9233 RT
SkyJack SJ9233 RT
SkyJack SJ9243 RT
SkyJack SJ9243 RT
SkyJack SJ9253 RT
SkyJack SJ9253 RT
Podnośniki nożycowe pojedyncze i podwójne

Zwyżka nożycowa pojedyncza i podwójna

Wśród podnośników nożycowych wyróżnia się podnośniki nożycowe pojedyncze i podnośniki nożycowe podwójne.

Te pierwsze charakteryzują się tym, że posiadają jedną parę nożyc, a podnoszenie następuje przy pomocy dwóch siłowników, które są odpowiedzialne za rozkładanie i składanie nożyc podnośnika. Drugim typem jest podnośnik nożycowy podwójny, który z kolei składa się z dwóch par nożyc. Podnośniki nożycowe podwójne również są napędzane przez siłowniki. Dzięki wykorzystaniu podwójnej pary nożyc cała konstrukcja jest znacznie stabilniejsza i sztywniejsza. Podnośniki nożycowe podwójne zyskują przewagę nad podnośnikami nożycowymi pojedynczymi, gdyż taka platforma może zostać uniesiona na znacznie większą wysokość w stosunku do tego, gdy mówimy o podnośnikach nożycowych pojedynczych.


Podnośniki gąsienicowe - bezpieczeństwo

Jak działa podest nożycowy?

Podnośnik nożycowy, zarówno gdy mówimy o tym pojedynczym, jak i podwójnym nie jest zbyt skomplikowany w obsłudze.

Wśród podnośników są te, w których siłowniki są dostępne w wersji z napędem elektryczno-hydraulicznym, jak i elektrycznym oraz hydraulicznym ręcznym, który inicjuje proces rozkładania nożyc odpowiadających za unoszenie podestu. Podnośnik nożycowy jest urządzeniem wielofunkcyjnym. To bardzo praktyczne urządzenie, wyróżniające się charakterystyczną budową, ułatwiające pracę na wielu płaszczyznach, dlatego może stanowić wsparcie w pracy przedstawicieli różnych branż. Doskonale sprawdza się w magazynach, na liniach produkcyjnych, czy w trakcie prac budowlanych. Podnośnik nożycowy przyda się do prac wulkanizacyjnych czy przy układzie wydechowym. Oferowane przez naszą firmę podnośniki samojezdne osiągają bardzo satysfakcjonujący zakres działania.


Podnośniki nożycowe - cena i jakość

Podnośnik nożycowy – cena i jakość

Wielu przedsiębiorców przeglądających ofertę zwyżek nożycowych zastanawia się, który model będzie odpowiedni do prac, które prowadzi.

Podstawowym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, wybierając podnośnik nożycowy to udźwig. Aby móc chociażby wykorzystać podnośnik nożycowy do prac we wspomnianym warsztacie samochodowym, trzeba szacować, że konieczny będzie udźwig wynoszący 2800 kg, podobnie przy niektórych samochodach dostawczych. Następna bardzo ważna kwestia to wysokość unoszenia. Ten parametr ma niezwykle ważne znaczenie dla wygody pracy. Warto zwrócić uwagę, czy zwyżka nożycowa ma dwie czy jedną platformę. Warto pamiętać o tym, że podnośniki nożycowe to urządzenia mobilne, a więc też można je w dowolnym miejscu ustawić, a przesunięcie takiej maszyny nie stanowi problemu. Podnośnik nożycowy to przy tym urządzenie bardzo bezpieczne i wytrzymałe. Trzeba tylko pamiętać o tym, by nie przekraczać dopuszczalnego udźwigu.


Podnośniki nożycowe - wynajem

Podnośnik nożycowy – wynajem czy zakup?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba się przyjrzeć bliżej specyfice pracy w danym przedsiębiorstwie.

Jeśli zwyżka nożycowa jest potrzebna do wykonania określonych zadań raz na jakiś czas, przykładowo raz w tygodniu czy kilka razy w miesiącu, to znacznie lepszym rozwiązaniem od zakupu będzie wynajem. Zakup byłby w takiej sytuacji nieopłacalny, gdyż trzeba byłoby co najmniej kilku miesięcy użytkowania sprzętu, by zakup mógł się zwrócić i to zarówno w przypadku sprzętu używanego, jak i nowego. Dziś wynajem zwyżek jest bardzo szybki, prosty i wygodny, a co ważne pozwala zmniejszyć koszty pracy.

Wysokość robocza

- m