Traction Drive

Nifty „Traction Drive” (Napęd trakcyjny) jest zintegrowanym układem napędowym, który pomaga w manewrowaniu i ustawianiu maszyny w miejscu pracy, przez jednego operatora.
Elementy sterujące układu napędowego „Traction Drive”, znajdujące się obok zaczepu pozwalają operatorowi na zmaksymalizowanie efektywności w dowolnej serii zadań, umożliwiając tym samym szybką i bezpieczną pracę bez dodatkowej pomocy osób trzecich.

 

Zalety napędu „Traction Drive”
Po włączeniu „Traction Drive” wykorzystuje hydrauliczne „bębny” do obracania kół jezdnych w celu ustawiania maszyny. Zapewnia to większą przyczepność niż w przypadku alternatywnych rozwiązań, takich jak napędzane koła podporowe. „Traction Drive” umożliwia również pokonywanie wzniesień, co bez tego układu napędowego byłoby niemożliwe.

Układ napędowy jest również zdolny do pracy na miękkich powierzchniach, takich jak trawa czy żwir, które często otaczają obiekty przy których podnośniki na przyczepie są wykorzystywane. Jest to kolejny przykład zastosowania maszyny, gdzie „Traction Drive” znacznie zwiększa efektywność pracy podnośnika obsługiwanego przez jednego operatora, ponieważ bez układu napędowego, w  niektórych sytuacjach, jedyna alternatywą byłoby „obsługiwanie” maszyny przez zespół ludzi.

 

Bezpieczeństwo.
Jeden operator, bez dodatkowej pomocy, jest wstanie bezpiecznie przemieścić i zabezpieczyć maszynę, szybko sprawnie i w kontrolowany sposób.
Po zakończeniu prac „Traction Drive” umożliwia łatwe manewrowanie maszyną w miejscu pracy i ponowne jej podłączenie do pojazdu holowniczego, z uprzednim wyłączeniem układu napędowego do holowania po drodze.

 

Podsumowanie
Nifty „Traction Drive”, to prosta, ekonomiczna, a co najważniejsze bezpieczna metoda przemieszczania maszyny w miejscu pracy. Poprawia ona wydajność i efektywność operatora, a także może być pomocna w przestrzeganiu przepisów dotyczących transportu materiałów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy kontakt z….

Szybki kontakt

Adres

43-300 BIELSKO-BIAŁA
UL. KOMOROWICKA 83

GUTLIFT MARCIN GUT SPÓŁKA KOMANDYTOWA
KRS: 0000944964
NIP: 9372597743

Godziny otwarcia

Pn-Pt: 9–18
Sb: 9–16

Kontakt ogólny

gutlift@gutlift.pl

Sprzedaż:

zakup@gutlift.pl

Wynajem:

wynajem@gutlift.pl

Telefon

33 813 22 73