Podnośniki masztowe

Skyjack SJ12

Skyjack SJ12
Czytaj dalej

Skyjack SJ16

Skyjack SJ16
Czytaj dalej

Podnośniki masztowe

Podnośniki masztowe

W naszej ofercie znajdą Państwo maszyny umożliwiające bezpieczne i efektywne wykonywania prac na wysokości, czyli podnośniki masztowe określane również jako podesty ruchome masztowe.

Są używane do transportu pionowego i można je spotkać w wersji stacjonarnej lub mobilnej. Większość dostępnych maszyn to modele mobilne, najczęściej wykorzystywane do prac montażowo-instalacyjnych w trudno dostępnych miejscach. Wiele z nich doskonale sprawdzi się podczas prac wewnątrz budynku, a ich teleskopowa budowa sprawi, że będą bezpieczne nawet na podłożach o widocznych nierównościach.


Podnośniki masztowe

Jak działa podnośnik masztowy i dlaczego warto go wynająć

Podnośniki masztowe są wyposażone w platformę roboczą stałą wykonaną z kratownic lub pod postacią masztu rozkładanego teleskopowo.

W drugim przypadku każdy z segmentów wysuwa się z pomocą siłowników hydraulicznych, dzięki czemu sprzęt jest mniej narażony na zabrudzenia. Maszyny są lekkie, niewielkie, dzięki czemu bez problemu przejadą przez drzwi wewnętrzne, jak i mogą być wykorzystane do renowacji starych podłóg. Wiele urządzeń posiada boczne wsporniki, które podnoszą stabilność pracy. Kosz jest zazwyczaj nieruchomy, jednak najbardziej zaawansowane modele oferują możliwość obrotu o 360 stopni. Dzięki napędowi elektrycznemu podnośnik masztowy jest ekologiczny, niezawodny i do tego bezpieczny do użytku wewnątrz pomieszczeń. Sterowanie koszem odbywa się wprost z niego, zwiększając komfort operatora.


FAQ

Maszyny stacjonarne działają podobnie jak dźwigi osobowe i wykorzystuje się je do transportu ekip budowlanych na wysokie kondygnacje. Podnośnik masztowy mobilny stosuje się np. podczas prac oświetleniowych, w magazynach, halach produkcyjnych.

Chcąc obsługiwać urządzenie zgodnie z prawem, należy posiadać uprawnienia do obsługi podestów ruchomych wydawane przez UDT czyli Urząd Dozoru Technicznego.

Operatorzy cenią go za kompaktowe rozmiary, lekkość, stabilność oraz bezpieczeństwo podczas realizacji wielu czynności. Mogą być wykorzystane na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, a w zależności od modelu, oferują nawet 10 m wysokości roboczej.

Cena wynajmu różni się w przypadku każdej maszyny, marki, producenta, dodatkowych akcesoriów, czasu trwania umowy i innych warunków zawartych w dokumencie. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy, aby uzyskać więcej informacji.

Szybki kontakt

Adres

43-300 BIELSKO-BIAŁA
UL. KOMOROWICKA 83

GUTLIFT MARCIN GUT SPÓŁKA KOMANDYTOWA
KRS: 0000944964
NIP: 9372597743

Godziny otwarcia

Pn-Pt: 9–18
Sb: 9–16

Kontakt ogólny

gutlift@gutlift.pl

Sprzedaż:

zakup@gutlift.pl

Wynajem:

wynajem@gutlift.pl

Telefon

33 813 22 73