Podnośniki o niskim koszcie transportu


Podnośniki koszowe to sprzęt, bez którego trudno wyobrazić sobie wygodne i bezpieczne wykonywanie prac na wysokości. Sprawdzają się zatem nie tylko w trudnym terenie, ale również przy realizacji wydawałoby się prozaicznych czynności, takich jak malowanie elewacji czy konserwacja dachu. Problemem może być jednak koszt transportu podnośnika, który musi zostać dostarczony pod wskazane miejsce. W jaki sposób go rozwiązać? Czym charakteryzują się podnośniki koszowe o niskim koszcie transportu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w poniższym artykule.

Jak zmniejszyć koszt transportu podnośnika koszowego?

Jak wspomniano we wstępie, podnośniki koszowe to sprzęt, który jest niezbędny przy wykonywaniu różnego rodzaju prac na wysokości. Konieczne jest jednak jego przetransportowanie na miejsce realizacji czynności, co wymaga użycia odpowiedniego auta lub przyczepy i oznacza dodatkowe koszty.

Czy istnieje zatem sposób na to, by zmniejszyć koszt transportu podnośnika koszowego? W wielu przypadkach tak, a rozwiązaniem jest wybór modelu, który zmieści się na standardowej przyczepie samochodowej, czyli np. podnośnika samojezdnego HR12L lub podnośnika gąsienicowego TD120T. W efekcie podnośnik koszowy będzie można przewozić samodzielnie, posiadając prawo jazdy kat. B lub B+E. Więcej o uprawnieniach i wymaganiach dotyczących transportu podnośnika znajdziesz tutaj: https://gutlift.pl/transport-podnosnikow-uprawnienia-wymagania

Podnośniki koszowe o niskim koszcie transportu – czym się charakteryzują?

Mając świadomość tego, że wybór podnośnika koszowego mieszczącego się na przyczepie samochodowej pozwala zmniejszyć koszty jego transportu, warto wiedzieć również to, czym musi charakteryzować się tego typu sprzęt. W praktyce istotne są nie tylko kompaktowe wymiary, ale również masa własna. Wynika to z faktu, że to od dopuszczalnej masy całkowitej (DMC) oraz jej ładunku uzależnione jest to, czy jej ciągnięcia samochodem osobowym wystarczy wyłącznie prawo jazdy kat. B, czy konieczne będzie posiadanie prawa jazdy kat. B+E umożliwiające poruszanie się samochodem osobowym z przyczepami o większych wymiarach i ładowności.

Podnośnik samojezdny HR12L

transport_podnosnikow

Przykładem podnośnika koszowego o niskim koszcie transportu jest model samojezdny Niftylift HR12L, który posiada nie tylko kompaktowe wymiary, ale również niewielką jak na ten rodzaj sprzętu wagę. Wynosi ona 2540 kg lub 2470 kg (w wersji z baterią litowo-jonową). W efekcie podnośnik HR12L może być przewożony na przyczepie samochodowej, co nie tylko zmniejsza koszty jego transportu, ale pozwala dostarczyć sprzęt w różne miejsca.

Za wyborem podnośnika koszowego HR12L przemawiają nie tylko niskie koszty transportu, ale również wysokość robocza sięgająca 12,1 m oraz wysięg boczny w zakresie 6,4 m. W efekcie jest to funkcjonalny sprzęt, który doskonale sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach. Niewielkie wymiary, duży zasięg roboczy oraz długi czas pracy na baterii sprawia, że podnośnik samojezdny HR12L może być wykorzystywany między innymi w branży budowlanej, ogrodnictwie, logistyce czy wszędzie tam, gdzie istotne jest łatwość manewrowania i bezpieczeństwo.

Podnośnik gąsienicowy TD120T

Wśród podnośników koszowych o niskim koszcie transportu znaleźć można nie tylko modele samojezdne, ale również gąsienicowe. Przykładem może być podnośnik Niftylift TD120T, czyli sprzęt, który sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Podnośnik ten również może być przewożony na przyczepie samochodowej, co jest możliwe dzięki kompaktowym wymiarom oraz stosunkowo niewielkiej masie własnej wynoszącej 1890 kg. Jego zaletą jest nie tylko doskonała przyczepność i łatwość w pokonywaniu wzniesień, ale również wysięg boczny wynoszący 6,1 m oraz wysokość robocza sięgająca 12,2 m. W efekcie podnośnik TD120T sprawdzi się zarówno w terenie, jak i wewnątrz pomieszczeń. W tym drugim przypadku zaletą jest zastosowanie gąsienic niebrudzących (Non-Marking Tracks).

transport_podnosnikow

Samodzielny transport podnośnika

Podsumowując, należy stwierdzić, że chcąc obniżyć koszt transportu podnośnika koszowego, warto postawić na model, który mieści się na przyczepie samochodowej. Zaletą jest wówczas także możliwość samodzielnego przewożenia maszyny.


powrót do listy