Niftylink – poznaj narzędzie Niftylift dla optymalizacji floty


Drobne usterki i poważniejsze awarie podnośników to zmora nie tylko samych operatorów maszyn, ale przede wszystkim osób zarządzających flotą pojazdów. Zdalna kontrola podestów przejezdnych, wykrywanie bieżących usterek i szybkie diagnozowanie problemów technicznych na odległość od jakiegoś czasu są jednak możliwe dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu brytyjskiego producenta maszyn Niftylift. Czym jest i jak działa Niftylink?

Po co powstało Niftylink?

Każdą potencjalną usterkę operator podnośnika powinien oczywiście zgłosić swojemu przełożonemu. Jako że jednak operujący podestem przejezdnym niekoniecznie musi być biegły w zaawansowanych kwestiach technicznych, jeśli w grę wchodzi awaria maszyny, często szybkie i trafne zdiagnozowanie problemu bywa problematyczne. Po zgłoszeniu usterki najczęściej następuje wezwanie serwisanta i przynajmniej chwilowe wycofanie pojazdu z użytku. Serwisant, bazując częściowo na sugestiach operatora, samodzielnie diagnozuje usterkę, kompletuje niezbędny sprzęt oraz części wymienne i przystępuje do naprawy. Opisany proces zabiera zazwyczaj sporo czasu, generuje dodatkowe koszty dla firmy, często także uniemożliwia terminowe wykonanie zlecenia.

niftylink_optymalizacji_floty

Przedsiębiorstwo Niftylift, chcąc poszerzyć przepływ informacji pomiędzy firmą a klientami, a także usprawnić użytek maszyn w praktyce, zaprojektowało zaawansowane narzędzie zdalnej kontroli pojazdów. Od początku 2020 roku oprogramowanie jest powszechnie wykorzystywane przez podmioty oferujące usługi z zakresu kupna i wynajmu podnośników Niftylift, a także ich kontrahentów. Zasadniczym celem narzędzia Niftylink jest więc możliwość stałego monitorowania pracy maszyn, dostarczenie cennych informacji na temat stanu, aktywności oraz lokalizacji użytkowanych pojazdów i tym samym optymalizacja działania floty.

Jak to działa?

Niftylink to innowacyjne narzędzie telematyczne, które oferuje możliwość dokładnego diagnozowania usterek maszyny na odległość – niezależnie od tego, czy znajdujesz się w biurze, jesteś w trakcie podróży czy też odpoczywasz w zaciszu własnego domu. Jak to możliwe? Dzięki monitorowaniu danych magistrali CAN pojazdu (Controller Area Network), Niftylink może w czasie rzeczywistym ostrzegać o wszelkich problemach związanych z maszyną, w razie awarii podać dokładny kod i wyjaśnienie błędu, a także zasugerować odpowiednie działania w celu rozwiązania konkretnego problemu. Narzędzie oferuje ponad 70 parametrów technicznych każdej maszyny, co oznacza jeden z najwyższych poziomów wglądu w użytkowanie pojazdu na rynku. Na skuteczność narzędzia Niftylink składają się dwie łatwe w użyciu platformy:

 • Niftylink Manager – centrum dowodzenia i zdalnej kontroli floty
  Niftylink Manager to rozbudowany panel dowodzenia flotą maszyn, stworzony z myślą o menadżerach zarządzających wieloma pojazdami równocześnie. System zapewnia odpowiednie narzędzia do śledzenia lokalizacji i bieżącej aktywności wszystkich maszyn. Jeśli którakolwiek z nich będzie wymagała szczególnej uwagi, użytkownik Niftylink Manager otrzyma natychmiastowe powiadomienie, co pozwoli mu podjąć odpowiednie kroki zapobiegawcze. Poza rozbudowanym zestawem narzędzi do kontroli pojazdów oraz systemem powiadamiania panel sterowania wyposażony jest także w funkcję czatu dla zapewnienia efektywnej komunikacji pomiędzy specjalistami technicznymi a serwisantami i operatorami maszyn.
 • Niftylink Go – aplikacja mobilna
  Niftylink Go zostało stworzone z myślą o serwisantach maszyn oraz ich operatorach. Aplikacja mobilna wykrywa usterkę, powiadamia o niej, wyszczególniając istotne informacje, a także podpowiada, jak rozwiązać problem. Dzięki aplikacji zainstalowanej na smartfonie serwisant może odpowiednio przygotować się do konkretnej naprawy przed wyruszeniem w drogę, na miejscu szybko zlokalizować maszynę, udokumentować jej aktualny stan techniczny poprzez dodanie notatek i zdjęć, dokonać właściwej naprawy i wreszcie zaktualizować status pojazdu.

optymalizacja_floty

Dla kogo zostało stworzone Niftylink?

Wgląd w zaawansowane dane techniczne pojazdów pozwala lepiej zrozumieć ich wykorzystanie, wydajność i cykl pracy. Niftylink jest więc inteligentnym kluczem do osiągnięcia wyższego poziomu wydajności i podejmowania mądrzejszych decyzji biznesowych, które z pewnością przełożą się na wyniki finansowe. Kto z pewnością skorzysta na użytkowaniu narzędzia Niftylink?

 • Firmy oferujące wynajem i sprzedaż podnośników

  Komplet narzędzi Niftylink ułatwia codzienność pracowników firm oferujących usługi z zakresu wynajmu i sprzedaży podnośników. System sterowania Niftylink umożliwia sprawne zarządzanie flotą wynajmowanych maszyn, ich szybkie i skuteczne serwisowanie, a także zapobieganie powstawaniu usterek krytycznych i wreszcie poprawia ogólną komunikację z kontrahentami.

 • Klienci kupujący podnośniki

  Dzięki obu platformom przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na zakup podnośnika, mogą sprawnie komunikować się nie tylko z operatorem maszyny, ale także z firmą serwisującą pojazdy tego rodzaju. Bieżące powiadomienia i stały monitoring stanu technicznego maszyny pozwalają uniknąć nieprzewidzianych kosztów i nieustannie dbać o zadowolenie klientów.

 • Przedsiębiorcy wynajmujący maszyny

  Czas ma znaczenie zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy wynajmują podnośnik od profesjonalnej firmy na okres realizacji pojedynczego zlecenia; aplikacja Niftylink Go umożliwia sprawną komunikację pomiędzy firmą a klientem, pozwala zaoszczędzić czas i zasoby, i wreszcie zwiększa efektywność zamówienia, transportu, obsługi i odbioru maszyny.

Jesteś zainteresowany zakupem lub wynajmem długoterminowym maszyn marki Niftylift? Sprawdź naszą ofertę: https://gutlift.pl/niftylift


Zobacz podobne

Na co zwrócić uwagę, wynajmując podnośnik elektryczny z wypożyczalni?

Na co zwrócić uwagę, wynajmując podnośnik elektryczny z wypożyczalni?

Jednym z wielu sposobów na wykonanie konkretnej pracy na wysokości jest skorzystanie z podestu ruchomego. Jak wiadomo zwyżka zwyżce nierówna, a powodzenie w wykonaniu zlecenia zależy nie tylko od doświadczenia i umiejętności pracowników, ale także od odpowiedniego dobrania niezbędnego sprzętu już na etapie wyceny projektu. Takie elementy jak maksymalny udźwig czy wysokość robocza to tylko niektóre aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy doborze podestu. W wielu sytuacjach podnośnik spalinowy po prostu się nie sprawdzi – rzućmy więc okiem na podnośnik elektryczny!

Kupić czy wypożyczyć podnośnik – poznaj wady i zalety obu rozwiązań

Kupić czy wypożyczyć podnośnik – poznaj wady i zalety obu rozwiązań

Wykonywanie prac na wysokości czy zadań magazynowych jest znacznie łatwiejsze dzięki wykorzystaniu podnośników. To wiemy. Pytanie, czy warto inwestować w ich zakup, czy może jednak korzystniej będzie wynająć podnośnik. Przyjrzyjmy się obu możliwościom i spróbujmy realnie ocenić, które rozwiązanie będzie bardziej dopasowane do naszych potrzeb.

Gąsienicowe, nożycowe, na przyczepach, samojezdne – charakterystyka podnośników marki Niftylift

Gąsienicowe, nożycowe, na przyczepach, samojezdne – charakterystyka podnośników marki Niftylift

Zwyżki, podesty ruchome, podnośniki – nazwy są różne, ale przeznaczenie jedno – mają na celu transportować ludzi oraz materiały na stanowiska, które znajdują się powyżej poziomu terenu. Podnośniki stanowią dobrą alternatywę dla stałych rusztowań. Wykonywanie prac bez ich udziału byłoby znacznie trudniejsze. W tym artykule opowiemy o dostępnych rodzajach podestów ruchomych i ich przeznaczeniu.


powrót do listy