Lekki podnośnik koszowy – 6 zalet maszyny niższej wagi


Podnośnik to maszyna, która z reguły kojarzy nam się nie tylko ze sporą wysokością, ale także znaczną wagą. Urządzenie, która pozwala wznieść się operatorowi kilkadziesiąt metrów nad ziemię musi przecież ważyć swoje! Czy jednak faktycznie tak jest? Kompaktowy i lekki podnośnik koszowy to doskonała alternatywa dla takich odpowiedników. Przekonaj się, jakie są zalety lekkich podnośników koszowych!

Ile może ważyć podnośnik?

Podnośnik to w przypadkach wielu zleceń maszyna niezastąpiona. Pośród kilku kluczowych parametrów technicznych to właśnie jej waga całkowita powinna stanowić o doborze odpowiedniej zwyżki. No właśnie, jeśli już mowa o wadze – ile waży standardowy podnośnik? Te najcięższe maszyny potrafią ważyć kilka lub nawet kilkanaście ton. Za większą masą podnośnika z reguły idzie większy zasięg ramienia (modele teleskopowo-przegubowe) lub większy udźwig (modele nożycowe). O ile jednak mało kto rozgląda się za jak najcięższą zwyżką, o tyle jak najlżejsza maszyna to częsty obiekt poszukiwań! Co więc mamy na myśli, mówiąc o lekkim podnośniku koszowym?

przyklady_lekkich_podnosnikow

Zobacz: Podnośnik gąsienicowy TD150T, Podnośnik nożycowy SkyJack SJIII 3220, Podnośnik na przyczepie Nifty 150T, Podnośnik samojezdny HR12L

Otóż te najlżejsze zwyżki potrafią ważyć zaledwie kilkaset kilogramów! Mowa tutaj głównie o maszynach przewożonych na przyczepach, choć i te samojezdne podnośniki potrafią osiągać wagę ok. 1,5–2,5 tony przy imponującej wysokości roboczej i mobilności. Tutaj oczywiście minimalna waga będzie zależeć od konkretnego modelu, jednak bez wątpienia różnica kilku ton wiąże się z istotnymi zaletami!

Najważniejsze zalety lekkiej zwyżki

Wbrew pozorom lekki podnośnik koszowy nie musi oznaczać mniej skutecznej maszyny – przeciwnie! Dobrze dobrana do potrzeb oraz profilu danej firmy lekka i kompaktowa zwyżka to wszechstronne i wysoce skuteczne narzędzie pracy. Sprawdź jego najważniejsze zalety!

 • Uniwersalne zastosowanie
  Inwestując w kupno lub wynajem lekkiego podnośnika koszowego, stawiasz przede wszystkim na jego bardziej wszechstronne zastosowanie w przyszłości. W końcu maszyna o nawet największym zasięgu nie będzie miała wstępu w niektóre miejsca, jeśli jej masa będzie zbyt duża. Lekka maszyna z kolei może zostać wykorzystana w rozmaitych lokalizacjach – zarówno na otwartych obszarach o ograniczonej nośności gruntu, jak i wewnątrz pomieszczeń, gdzie posadzka nie może być przesadnie obciążana.
 • Komfort i bezpieczeństwo
  Niska waga podnośnika to także bardziej komfortowa praca operatora! W końcu nikt nie chce ryzykować uszkodzenia posadzki w obiekcie zleceniodawcy. Tymczasem w przypadku lekkiego podnośnika koszowego kwestia ta przestaje być problemem, a operator maszyny może skupić się sprawnym i bezpiecznym wykonaniu zlecenia.
 • Optymalizacja możliwości
  Poszukując lekkiego podnośnika koszowego, najważniejsze, by postawić na model, który charakteryzuje się najlepszym stosunkiem wagi do wysokości roboczej, udżwigu oraz mobilności. W ten sposób zyskasz solidną i maksymalnie efektywną maszynę do zadań o różnym charakterze.
 • Kompaktowe rozmiary
  Niewielka waga podnośnika zazwyczaj idzie w parze z kompaktowymi rozmiarami maszyny. Lekki podnośnik koszowy o niewielkich rozmiarach to rozwiązanie idealne! Łatwiej będzie nie tylko transportować i przechowywać lekką i niewielką zwyżkę, ale także wykorzystywać ją w ciasnych przestrzeniach: wnętrzach obiektów budowlanych, wąskich ulicach i przejściach między budynkami czy obiektami przemysłowymi.
 • Niższe koszty dostawy
  Z mniejszą wagą maszyny wiążą się także niższe koszty dostawy podnośnika na miejsce zlecenia. Lekki podnośnik koszowy to nie tylko odczuwalnie większa łatwość w znalezieniu firmy transportującej, ale także szybszy transport z miejsca na miejsce i wreszcie niższe koszty, które będziesz musiał ponieść.
 • Mniejszy ślad węglowy
  Niska waga podnośnika to także istotne względy ekologiczne. Lekka i kompaktowa zwyżka stanowi doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy zwracają uwagę na ślad węglowy swojej firmy. Wszystkie powyższe zalety powodują, że lekki podnośnik koszowy to rozwiązanie dobre nie tylko dla biznesu, ale także dla środowiska.

Lekkie podnośniki – zastosowanie

Lekkie podnośniki koszowe ze względu na zbyt małą masę, niewystarczający udźwig lub zbyt niską wysokość roboczą mogą nie sprawdzić się w przypadku tych najcięższych prac przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie więc na dużą wysokość musi wznieść się operator z dużym ładunkiem lepiej sprawdzą się nieco cięższe i dzięki temu stabilniejsze zwyżki. Poza tym jednak lekkie podnośniki koszowe znajdują zastosowanie przy wielu pracach, oto niektóre z nich:

 • mycie okien i elewacji
 • wysokościowe prace serwisowe
 • montaż reklam wielkoformatowych
 • montaż instalacji elektrycznych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
 • pielęgnacja zieleni
 • lekkie prace wewnątrz budynków
 • inspekcja techniczna obiektów budowlanych
 • odśnieżanie dachów
 • stawianie scen i obiektów eventowych
 • obsługa obiektów sportowych.

Wybierz lekki podnośnik dla swojej firmy!

Jeśli potrzebujesz solidnego podnośnika do zadań o zróżnicowanym charakterze, postaw na lekki podnośnik koszowy. W ofercie firmy Gutlift znajdziesz maszyny czołowych producentów z całego świata. Ponadto oferujemy nie tylko sprzedaż maszyn, ale także wynajem długo- i krótkoterminowy oraz profesjonalny serwis. Postaw na rozwój: dobierz zwyżkę do profilu swojej działalności i ciesz się szybką, skuteczną i komfortową pracą. Jeśli z kolei masz pytania, skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy, jaka maszyna może ci się przydać.


Zobacz podobne

Instrukcja stanowiskowa – czemu służy i co powinna zawierać?

Instrukcja stanowiskowa – czemu służy i co powinna zawierać?

Pracodawca jest zobowiązany przekazać każdemu pracownikowi wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na konkretnym stanowisku. Oprócz odpowiedniego szkolenia BHP znaczenie ma tutaj instrukcja stanowiskowa, która szczegółowo opisuje poprawne okoliczności, w jakich powinna odbywać się praca. To oczywiście wymóg formalny, ale przede wszystkim możliwość zwiększenia bezpieczeństwa w miejscu pracy. Co powinna zawierać instrukcja stanowiskowa i gdzie jej szukać?

Koszowy, nożycowy, masztowy – co je różni

Koszowy, nożycowy, masztowy – co je różni

Podnośniki są urządzeniami dźwignicowymi, które ułatwiają prace na wysokościach, w wielu przypadkach zastępując drabiny czy rusztowania. Dobrze dobrane maszyny są gwarancją bezpieczeństwa pracowników, dlatego właściciele firm powinni z rozwagą decydować się na zakup lub wynajem konkretnej zwyżki. To, jaki sprzęt będzie najodpowiedniejszy dla ich przedsiębiorstwa, zależy od indywidualnych
potrzeb oraz rodzaju wykonywanej pracy. W poniższym artykule pokażemy, czym różnią się popularne zwyżki.

Co wolno przenosić w podnośniku koszowym – najważniejsze przepisy BHP

Co wolno przenosić w podnośniku koszowym – najważniejsze przepisy BHP

Podnośnik koszowy to rodzaj podestu ruchomego o budowie ramienno-teleskopowej. Jego obsługa zaliczana jest do prac niebezpiecznych i wymaga posiadania specjalnych uprawnień. Czy wolno przewozić w nim materiały budowlane? Jakie środki bezpieczeństwa należy zachować?


powrót do listy