Technologia hybrydowa w podnośnikach - poznaj zalety


Rosnące wymagania współczesnego przemysłu zmuszają do poszukiwania nowych rozwiązań. W dziedzinie napędów maszyn budowlanych jednym z ciekawszych jest nowoczesna technologia hybrydowa wykorzystywana do ich zasilania. Opracowany przez firmę NiftyLift system równoległego zasilania hybrydowego w podnośnikach daje ogromne możliwości przy ich użytkowaniu. W czym tkwi sekret napędów hybrydowych w podnośnikach i czy wart jest uwagi?

Zasada działania silników hybrydowych w podnośnikach

Podnośniki należą do maszyn najczęściej stosowanych na placach budowy i w przemyśle. Są potrzebne na etapie prac budowlanych, montażowych, a także podczas remontów i napraw. Mogą wynosić na spore wysokości, a także kierować operatora do miejsc trudnodostępnych. Od tych maszyn wymaga się także dużej mocy, przy minimalnym zużyciu paliwa i niskiej emisji.

Standardowe maszyny spalinowe praktycznie nie są w stanie sprostać tym wymaganiom. Odpowiedzią na potrzeby jest nowoczesna technologia opracowana przez firmę Niftylift, a zatem równoległy napęd hybrydowy. Do poruszania pojazdów wykorzystuje się silnik wysokoprężny i zasilanie elektryczne. Co najważniejsze, oba silniki mogą pracować niezależnie od siebie, a w razie potrzeby wspomagać się wzajemnie. To nowatorskie rozwiązanie, które wzbudza coraz większe zainteresowanie na rynku.


Najważniejsze zalety zasilania hybrydowego

Napędy hybrydowe w wielu pojazdach są odpowiedzią na konieczność ograniczenia emisji spalin. Stosowanie silników całkowicie lub częściowo elektrycznych przyczynia się do ograniczenia szkodliwych substancji wypuszczanych do atmosfery. Jednak ekologiczny silnik to nie jedyna zaleta, jaką można wymienić przy omawianiu napędów hybrydowych w podnośnikach.

technologia_hybrydowa_w_podnosnikach

  • Praca w każdych warunkach
    Urządzenia do prac wysokościowych wyposażone w silniki hybrydowe Niftylift mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Silnik wysokoprężny umożliwia pracę na zewnątrz i realizację zadań wymagających intensywnego działania maszyny. Z kolei silnik elektryczny sprawdzi się przy pracach wewnątrz pomieszczeń. Tutaj konieczne jest ograniczenie emisji spalin, a umożliwia to zasilanie elektryczne. Napęd elektryczny zmniejsza emisję nie tylko spalin, ale także hałasu. Maszyny pracują bardzo cicho, co sprawdzi się przy robotach prowadzonych w obszarach zabudowanych, wewnątrz obiektów, a także robót wykonywanych nocą.
  • Dodatkowa moc w newralgicznych sytuacjach
    Zastosowana w podnośnikach Niftylift technologia równoległego zasilania hybrydowego sprawia, że maszyna może wspomagać się mocą obu źródeł energii. W czasie pracy na silniku wysokoprężnym można dodatkowo skorzystać z mocy zasilania elektrycznego. Dzieje się to automatycznie w szczególnie wymagających sytuacjach i przy największych przeciążeniach. W ten sposób rośnie wydajność maszyny i poprawia się jej funkcjonalność.
  • Możliwość ładowania akumulatorów na dwa sposoby
    Energia do zasilania elektrycznego pochodzi z akumulatorów dobieranych indywidualnie do każdego typu podnośnika. Magazyny energii można ładować za pomocą przewodów podłączonych do sieci w czasie postoju maszyny. Puste akumulatory ładują się też w czasie pracy maszyny na silniku wysokoprężnym. Nadwyżki mocy są kierowane bezpośrednio do akumulatorów i tam przechowywane do momentu, kiedy będą potrzebne do realizacji zadania.
  • Większa ekonomia pracy
    Maszyny z napędami hybrydowymi potrzebują znacznie mniejszych ilości paliwa niż napędzane tylko silnikami spalinowymi. Sama jednostka wysokoprężna jest mniejsza, ponieważ w razie potrzeby wspomaga ją zasilanie elektryczne. Mniejszy silnik jest bardziej ekonomiczny, a zatem zużycie paliwa spada. Ponadto napełnianie akumulatorów nadwyżkami mocy sprawia, że praca na zasilaniu elektrycznym w pewnych sytuacjach jest całkowicie darmowa.

naped_hybrydowy_w_podnosniki


Napęd hybrydowy podnośników jako technologia przyszłości

W podsumowaniu warto zestawić wszystkie najważniejsze cechy podnośników z napędem hybrydowym od Niftylift. Maszyny mają niską emisję spalin i hałasu, a zużycie paliwa jest ograniczone do minimum. Podnośniki mogą pracować niezależnie na dwóch typach napędu, a w razie potrzeby napędy współpracują ze sobą. Takie cechy pozwalają wysnuć tezę, że podnośniki Niftylift mogą pracować nocą i w dzień w każdych warunkach, a także przy dowolnym charakterze pracy.

Silniki hybrydowe to rozwiązanie coraz częściej stosowane w samochodach, autobusach i innych pojazdach drogowych. Zalety napędów łączących dwa źródła energii doceniają też konstruktorzy maszyn budowlanych i przemysłowych. Maszyny nie tracą mocy, jednocześnie zyskując inne cechy. Można się zatem spodziewać, że najbliższa przyszłość w tej dziedzinie będzie należała właśnie do napędów hybrydowych Niftylift.


Zobacz podobne

Jak rozpoznać objawy uszkodzonej pompy hydraulicznej?

Jak rozpoznać objawy uszkodzonej pompy hydraulicznej?

Rdzeniem każdego układu hydraulicznego jest pompa hydrauliczna. Awaria tego najważniejszego elementu w przypadku podestów przejezdnych może wiązać się ze sporym niebezpieczeństwem dla operatora i osób postronnych. Jaką właściwie rolę odgrywa ten komponent, jak sprawdzić, czy pompa hydrauliczna jest wciąż dobra, a także jak przedwcześnie rozpoznać objawy jej zużycia? Przekonajmy się!

Podnośnik pająk: Kompleksowy przewodnik po innowacyjnym sprzęcie

Podnośnik pająk: Kompleksowy przewodnik po innowacyjnym sprzęcie

Podnośniki koszowe typu pająk to maszyny przeznaczone do prac wysokościowych. Radzą sobie w bardzo trudnych warunkach terenowych i przy realizacji różnorodnych zadań. Uniwersalne zastosowanie zawdzięczają nietypowej budowie. Czym wyróżnia się podnośnik spider na tle zwyżek i podnośników nożycowych? Przy jakich zadaniach jest najczęściej stosowany?

Podesty wolnobieżne – cechy, zastosowanie

Podesty wolnobieżne – cechy, zastosowanie

Podesty ruchome wolnobieżne są popularnymi konstrukcjami wykorzystywanymi do prac wysokościowych. Mają zróżnicowaną budowę i parametry techniczne, dlatego znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, nie tylko tych związanych z przemysłem. Jakie są ich charakterystyczne cechy i na które warto zwrócić uwagę przy doborze maszyn?

Podnośniki teleskopowe i przegubowe – podobieństwa i różnice

Podnośniki teleskopowe i przegubowe – podobieństwa i różnice

Zarówno podnośnik teleskopowy, jak i przegubowy świetnie sprawdzą się podczas wykonywania prac na wysokości. Konkretne parametry obu rodzajów maszyn mogą jednak sprawić, że dane zlecenie zostanie wykonane sprawniej, a sama obsługa pojazdu będzie łatwiejsza. By jednak skutecznie dobrać sprzęt do realizacji zlecenia, niezbędna jest podstawowa wiedza dotycząca różnic i podobieństw tych dwóch odmian wysięgników. Czym więc różnią się podnośniki teleskopowe od przegubowych?

Podesty przejezdne – cechy, zastosowanie

Podesty przejezdne – cechy, zastosowanie

Wszędzie tam, gdzie pracownicy muszą dostać się w trudno dostępne miejsce na wysokości, sprawdzi się podest przejezdny – niewielki i stosunkowo tani rodzaj podnośnika. Choć wielu niezaznajomionych może uznać go za starszego brata wózka widłowego, gdyż z pozoru może przypominać widlaka, przeznaczeniem tej maszyny nie jest przewożenie i unoszenie ładunków, ale szybkie transportowanie ludzi na stanowiska robocze wysoko ponad ziemią. Jakie są najważniejsze cechy podestów przejezdnych oraz w jakich okolicznościach używa się ich najczęściej?

Na co zwrócić uwagę, wynajmując podnośnik elektryczny z wypożyczalni?

Na co zwrócić uwagę, wynajmując podnośnik elektryczny z wypożyczalni?

Jednym z wielu sposobów na wykonanie konkretnej pracy na wysokości jest skorzystanie z podestu ruchomego. Jak wiadomo zwyżka zwyżce nierówna, a powodzenie w wykonaniu zlecenia zależy nie tylko od doświadczenia i umiejętności pracowników, ale także od odpowiedniego dobrania niezbędnego sprzętu już na etapie wyceny projektu. Takie elementy jak maksymalny udźwig czy wysokość robocza to tylko niektóre aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy doborze podestu. W wielu sytuacjach podnośnik spalinowy po prostu się nie sprawdzi – rzućmy więc okiem na podnośnik elektryczny!


powrót do listy